Duurzaamheid: Duurzaamheid in actie

Bij Oppo Brothers, ois het onze missie om de wereld GOED te laten VOELEN.

Een kernonderdeel hiervan is ons engagement om ons op een duurzame manier te gedragen en bij Oppo Brothers kiezen we graag voor een open benadering hiervan waarbij we alle aspecten van ons bedrijf gebruiken als een kracht voor het goede. We zijn niet perfect, maar we doen een bewuste inspanning om onze impact op het milieu te minimaliseren en ons steentje bij te dragen om van de wereld een mooiere plek te maken - we zien dit als een proces van voortdurende verbetering en niet slechts een eenmalig project. We hebben nog een lange weg te gaan, maar elke dag komen we dichter bij het bereiken van onze duurzaamheidsdoelstellingen.

Wij hebben al een aantal initiatieven genomen om dit te bereiken:

LOKAALPRODUCTE VERSE MELK - onze melk wordt geproduceerd door koeien die in de wei grazen op slechts 10 km afstand van onze zuivelfabriek. De koeien grazen het grootste deel van het jaar in de wei (als het weer het toelaat), wat volgens ons zorgt voor melk van betere kwaliteit en lekkerder ijs. De kleine melkveehouderij waar we mee werken, maakt gebruik van kringlooplandbouw, wat betekent dat het afval van de koeien wordt teruggesluisd naar de landbouwgrond en de nabijgelegen bossen als natuurlijke meststof. 

HEAD OFFICE LOW ENERGY - ons hoofdkantoor in Londen is gevestigd in The Food Exchange, een opwindend nieuw energiezuinig gebouw voor voedselondernemers. Het is in feite een van de topgebouwen voor energie-efficiëntie in Londen.

EMISSIES VERMINDEREN, GEZELLIGHEID VER BETEREN - het merendeel van ons team loopt, wandelt of fietst waar mogelijk naar kantoor om onze impact te minimaliseren en ook gezond te blijven - onze flexibele werkcultuur betekent dat het welzijn van ons team centraal staat, zodat we allemaal gelukkig, gezond en klaar zijn om 's werelds beste ijs te maken.

MAXIMAAL GEWELD, MINIMAAL CALORIEËN - het creëren van lekker ijs dat niet ten koste gaat van je gezondheid is de kern van wat we doen en we zijn gepassioneerd over het creëren van producten die de gezondheid van de samenleving ten goede komen. Tot nu toe hebben we onze klanten 5,3B calorieën en 424M gram suiker bespaard. Ervoor zorgen dat mensen gezond zijn, nu en in de toekomst, is voor ons een belangrijk onderdeel van duurzaamheid.

FACTORIEËN MET GROENE ENERGIE - sommige van onze fabrieken (verpakking) gebruiken zonne-energie als een bijdragebron voor de ter plaatse opgewekte energie

ETHISCHE BRONNEN - wij kopen onze Colombiaanse fina de aroma cacao van cacaocoöperaties waar de winsten opnieuw worden geïnvesteerd in de boerengemeenschappen om voorlichting te geven over duurzame teeltmethoden

DUURZAMEVERPAKKING - het is u misschien opgevallen dat we de goudfolie van onze verpakkingen hebben verwijderd. Toen we in 2019 een analyse van onze koolstofimpact uitvoerden, waren we verbaasd over hoeveel warmte er nodig is om goudfolie op verpakkingen aan te brengen. Wat nog erger is, is het feit dat goudfolie op papier eigenlijk ook heel moeilijk te recyclen is, dus we wisten dat we daar iets aan moesten doen. In 2020 lanceerden we onze nieuwe look kuipjes zonder goudfolie - een veel duurzamere keuze.

MINIMISERING VAN AFVAL - waar mogelijk proberen we verspilling van onze ingrediënten tot een minimum te beperken, inclusief, maar niet uitsluitend, de verpakking. Daarom ziet u soms iets anders dan u misschien gewend bent in het schap. Wij geloven niet in het weggooien van verpakkingsmateriaal.

BOMENPLANTEN VOOR ONZE VER PAKKING - in lijn hiermee worden nieuwe bomen geplant voor elke boom die we gebruiken om onze verpakking te produceren en al het papier komt uit PEFC-gecertificeerde duurzame bossen.

BOMENPLANTEN VOOR SOCIALE VERANDERING & HERSTELLING - in 2021 gaan we nog een stap verder en starten we ook een boomplantinitiatief in samenwerking met de TreeSisters organisatie. Samen zullen we The Oppo Brothers Forest planten, zodat elke tub die verkocht wordt een verschil maakt in het leven van de vrouwen die ze planten, de gemeenschappen waarin ze leven en ook een positieve impact heeft op de planeet.

B CORP - in het kader van onze inzet voor de planeet zijn wij op weg om B Corp gecertificeerd te worden en wij hopen dat dit in 2021 zal gebeuren.

SHARE IT, DON'T THROW IT - we gooien nooit perfect ijs weg als het niet meer in de winkel verkocht kan worden - we geven altijd ijs weg dat nog binnen de houdbaarheidsdatum is aan iemand die er iets aan heeft - van daklozen liefdadigheidsinstellingen tot voedselbanken en ouderen - we verspreiden graag het goede gevoel als we kunnen.

 

Wij denken graag dat onze benadering van duurzaamheid niet alleen onze klanten ten goede komt, maar ook ons team en de wereld in het algemeen op veel verschillende manieren.

 

Als er iets is waarvan je denkt dat we het moeten overwegen, laat het ons weten op team@oppobrothers.co.uk